Uczniowie klas policyjnych w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie

11 kwietnia 2014 roku kadeci klas policyjnych Zespou Szk w Tarczynie uczestniczyli w wyjedzie szkoleniowym w ramach ?Dni otwartych? do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. W tym dniu nasi uczniowie poszerzyli wiedz z zakresu dziaa i struktury policji, sprztu wykorzystywanego przez policj, technik szkolenia policjantw do pracy w wybranych wydziaach. Wizyt w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie nasi uczniowie rozpoczli w auli gwnej, gdzie zostali uroczycie powitani przez Zastpc Komendanta ds. Dydaktycznych insp. Jarosawa Gauszk.

Nastpnie wysuchali wykadw prowadzonych przez oficerw policji. Podejmoway one trudn problematyk cyberprzemocy, z ktr polska policja walczy od wielu lat. Modzie dowiedziaa si rwnie o strukturze edukacyjnej orodka w Legionowie.
Jednostka szkoleniowa policji w Legionowie dysponuje autodromem, na ktrym przygotowano dla nas kilka pokazw ilustrujcych bogat palet dziaa nowoczesnej, polskiej policji.
Pierwszy pokaz bdcy zarazem szkoleniem przygotowali funkcjonariusze z Zakadu Interwencji Policyjnych. Obejmowa on prezentacje skutecznego pocigu za przestpcami, metody odbijania zakadnikw i bezpieczne konwojowanie osb i cennych adunkw, jak rwnie posugiwanie si broni paln w czasie akcji.

Kolejny pokaz przygotowali policjanci z Zakadu Kynologii w Sukowicach. Gwnymi aktorami na pycie autodromu byy psy. Bez wtpienia by to najsympatyczniejszy pokaz tego dnia. Psy wraz ze swoimi opiekunami zaprezentoway szereg skomplikowanych wicze wypracowujcych posuszestwo psa subowego. Instruktorzy przedstawili dynamiczny pokaz obezwadniania przestpcy przez psy w czasie patrolu pieszego jak rwnie pocigu samochodem, z ktrego pokadu psy podejmoway akcj. Na koniec opiekunowie pokazali jak poprzez zabaw psy policyjne wicz swoje umiejtnoci wykorzystywane w subie.
Jako kolejni zaprezentowali si instruktorzy jazdy na motocyklach. Policjanci na stupidziesiciokonnych maszynach zachwycili nas pokazem przypominajcym przedstawienie baletowe.

Z autodromu w zwartym szyku nasi uczniowie wraz z uczniami innych szk policyjnych przeszli na plac gwny, gdzie czekay ich nie mniej atrakcyjne pokazy poczone ze szkoleniem. Organizatorzy rozpoczli od zaprezentowania broni wykorzystywanej przez policj. W tej czci gwn atrakcj byo testowanie dziaka do pociskw z gazem, ktre oprcz niesamowitego huku daway efekt wietlny i dymny.

Orodek udostpni naszym uczniom pojazdy mechaniczne stanowice wyposaenie policji min samochody opancerzone, samochody sportowe wykorzystywane do pocigw. Dziki temu kadeci poznali parametry techniczne, wyposaenie i obsug tych maszyn.
W programie znalaza si rwnie prezentacja dotyczca wyposaenia funkcjonariuszy Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP.

Na koniec instruktorzy przygotowali szkolenie z zakresu dziaa zespoowych policji. W pierwszej czci szkolenia kadeci oswoili si z technikami ubierania stroju szturmowego. W drugiej czci szkolenia uczniowie pod bacznym okiem instruktorw i zgodnie z ich poleceniami wiczyli zespoowe interwencje. Te wiczenia byy niezmiernie trudne nie tylko dlatego e wymagay zgrania z innymi uczestnikami, ale dlatego e odbyway si na terenie specjalnie zadymionym.

By to dzie poszerzajcy dowiadczenia naszych uczniw z zakresu dziaa edukacyjnych Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, jak rwnie z zakresu dziaa Polskiej Policji.