09 czerwca 2017 roku uczniowie klas mundurowych liceum i 2 gimnazjum Zespou Szk im. Szarych Szeregw w Tarczynie uczestniczyli w wyjedzie do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w ramach ?Dnia otwartego?. W tym dniu nasi uczniowie poszerzyli wiedz z zakresu dziaa i struktury policji, sprztu wykorzystywanego przez policj, technik szkolenia policjantw do pracy w wybranych wydziaach jak rwnie funkcjonowania innych sub mundurowych bdcych w systemie zapewniania bezpieczestwa publicznego.

Wizyt w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie nasi uczniowie rozpoczli na placu defilad, gdzie zostali uroczycie powitani przez organizatorw.

Jednostka szkoleniowa policji w Legionowie dysponuje autodromem, na ktrym przygotowano dla nas kilka pokazw ilustrujcych bogat palet dziaa nowoczesnej, polskiej policji.

Pierwszy pokaz przygotowali policjanci z Zakadu Kynologii w Sukowicach. Gwnymi aktorami na pycie autodromu byy psy. Bez wtpienia by to jeden z najsympatyczniejszych pokazw tego dnia. Psy wraz ze swoimi opiekunami zaprezentoway szereg skomplikowanych wicze wypracowujcych posuszestwo psa subowego. Instruktorzy przedstawili dynamiczny pokaz obezwadniania przestpcy przez psy w czasie patrolu pieszego jak rwnie pocigu samochodem, z ktrego pokadu psy podejmoway akcj. Na koniec opiekunowie pokazali jak poprzez zabaw psy policyjne wicz swoje umiejtnoci wykorzystywane w subie.

W kolejnym pokazie, przy dynamicznej muzyce zaprezentoway si konie policyjne. Instruktorzy pokazali nam szereg sposobw wykorzystania przez suby mundurowe tych zwierzt w czasie imprez masowych. To wielkie przeycie widzie potg i si tych zwierzt wykorzystywan do zapewnienia bezpieczestwa.

Z autodromu w zwartym szyku nasi uczniowie przeszli na plac gwny, gdzie czekay ich nie mniej atrakcyjne pokazy przygotowane nie tylko przez policj ale rwnie przez wojsko polskie, stra miejsk w Legionowie, suby ratownicze, stra poarn. Dziki temu bogactwu jednostek mundurowych nasi uczniowie mogli dowiadczy obrazu wsppracy w zakresie bezpieczestwa publicznego funkcjonujcego w naszym kraju.

Na zakoczenie wrcilimy na autodrom, tam zaprezentowali si instruktorzy jazdy na motocyklach. Policjanci na stukonnych maszynach zachwycili nas pokazem przypominajcym przedstawienie baletowe.

By to dzie poszerzajcy wiedz naszych uczniw z zakresu dziaa edukacyjnych Centrum Szkolenia Policji

w Legionowie, jak rwnie z zakresu dziaa Polskiej Policji i innych sub mundurowych RP.

Bardzo serdecznie dzikujemy CSP w Legionowie za dzie peen wrae.