Gazetka szkolna

Od wrzenia 2012 w Gimnazjum im. Szarych Szeregw w Tarczynie funkcjonuje klasa dziennikarska. Uczniowie w cigu roku szkolnego zdobyli umiejtnoci z zakresu przeprowadzania wywiadw, wyszukiwania informacji w swoim otoczeniu i rodkach masowego przekazu, formuowania myli i wypowiadania ich oraz tworzenia tekstw takich jak reporta, sprawozdanie, felieton itp.

Sukcesem uczniw uczszczajcych do tej klasy jest wydawanie gazetki szkolnej Byle do dzwonka!, w ktrej umieszczali przeprowadzone wczeniej wywiady, zdjcia, elementy rozrywki tj. krzywka czy horoskop oraz najwaniejsze ogoszenia i informacje dotyczce biecego ycia szkoy.

Uczniowie Ci mieli moliwo zobaczenia jak wyglda praca w telewizji od zaplecza. Uczestniczyli w wycieczce do TVP w Warszawie, gdzie odwiedzili chociaby studio popularnego programu Pytanie na niadanie.

Ponadto, dziki pomocy Rady Rodzicw zosta zaoony w szkole radiowze, gdzie mog sprawdzi si w roli dziennikarza radiowego. Ich zadaniem w tym roku byo uoenie audycji radiowej i przeprowadzenie jej pod czujnym okiem starczych kolegw z Liceum.

Dziki takim wystpieniom uczniowie nie tylko szlifowali swoje zdolnoci dziennikarskie, ale take przezwyciali stres zwizany z wystpieniami publicznymi. Uczyli si autoprezentacji, przezwyciania trudnych sytuacji, przelewania myli na papier a take miaego ich wypowiadania - nieodzownych umiejtnoci w dorosym yciu i karierze dziennikarskiej.

Skad redakcyjny:

  • Sandra Brzeziska
  • Natalia Gajda
  • Alicja Kaczyska
  • Sara Leniak
  • Aleksandra Makiewicz
  • Gabriela Pietrzak
  • Natalia Paszczyska
  • Weronika Skwara
  • Dominika Traczyk
  • Ewelina Bigos

Do pobrania:

numer 1

numer 2