?Was ist typisch Deutsch??

W naszej szkole przez cay padziernik trwa konkurs plastyczny z jzyka niemieckiego pt. ?Was ist typisch Deutsch? ? Z czym kojarz mi si Niemcy??, zorganizowany przez nauczycielki tego jzyka p. Joann Baszczyk oraz p. Katarzyn wiek. Konkurs przeznaczony by dla uczniw klas I-III gimnazjum im. Szarych Szeregw w Tarczynie i polega na przyozdobieniu toreb ekologicznych dowoln technik wybran przez ucznia. Praca powinna by zgodna z tematem konkursu. Jedn prac moga wykona jedna osoba. Gotowe torby naleao dostarczy do dnia 28.11.2014 roku. Uczniowie zadali sobie wiele trudu w wykonanie zadania, dlatego kada torba bya niepowtarzalna, wykonana w bardzo estetyczny sposb.
Decyzja wyboru 3 najlepszych prac bya bardzo trudna, dlatego komisja w skadzie J. Baszczyk, K. wiek oraz J. Poska zdecydowaa przyzna 5 pierwszych miejsc tj.: jedno 1, 2 drugie oraz 2 trzecie miejsca. Najpikniejsz torb wykonaa Sara Leniak z klasy 3B.

Na drugim miejscu uplasoway si zarwno Aleksandra Godoza z klasy 3C

oraz Liliana Martyniak 3C.

Trzecie miejsce przypado dla uczennic Julii Rygay z klasy 2A

oraz Joanny Domaskiej z klasy 3C.

Wyej wymienione uczennice otrzymay nagrody a take dyplomy potwierdzajce ich wygran. Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz wysok ocen z jzyka niemieckiego.
Zapraszamy do obejrzenia gotowych toreb!

Die deutschsprachige Ecke

W ramach projektu ?Die deutschsprachige Ecke?, ktry realizowany jest na lekcji jzyka niemieckiego, uczniowie klasy maturalnej systematycznie przygotowuj cotygodniow gazetk wyrazow w wybranym przez siebie zakresie jzykowym.

Oto pierwsze projekty:

Paulina Szymczak i Monika Kcka - rodki transportu

Paulina Augustyniak i Monika Niedolistek - wita Wielkanocne

Patryk Zarba i Sebastian Kawecki

Julita Leniak i Daria Pomykaa

Piotr Woszczynski