Najnowszy film Jana Komasy to jedna z najbardziej oczekiwanych i najwikszych polskich produkcji ostatnich lat, tote uczniowie z niecierpliwoci czekali na wyjazd do kina. Jak mona byo przypuszcza na wikszoci film zrobi due wraenie i skoni do gbokich przemyle.

Oto opinie uczniw:

Miasto 44 jest to film ukazujcy ycie polskiej modziey w czasach Powstania Warszawskiego. Pokazuje ich ycie codzienne, prace, ycie z rodzin, przyjacimi, a take zauroczenia i mioci. Trudnoci w ich yciu zaczynaj si naprawd z chwil wybuchu powstania warszawskiego.
Film jako obraz historyczny wraz z wplecionym wtkiem miosnym oraz wspaniaymi efektami nie tylko graficznymi, ale te muzycznymi mog uzna za godny polecenia. Z chci obejrzaabym go raz jeszcze.

Julita Leniak, kl. II p LO


Miasto 44 w reyserii Jana Komasy bardzo mi si podoba, poniewa idealnie ukazuje ycie podczas powstania warszawskiego .Autor pokaza ciekaw histori, ktra nawet na moment nie ocieka patosem. Due wraenie zrobia na mnie posta gwnego bohatera Stefana ,ktrego waleczno i zachowanie zimnej krwi w trudnych sytuacjach budzi podziw. Uwaam, e film ten jest bardzo sugestywnym obrazem sytuacji, przez ktre ludzie przechodzili na co dzie w czasie okupacji.

Krystian Rokita, kl.II p LO


Po obejrzeniu filmu "Miasto 44" mam mieszane uczucia. Pod wzgldem technicznym, film jest istnym majstersztykiem. Gra aktorska utrzymana jest rwnie na bardzo wysokim poziomie, a spjno z histori dopracowana w 100%. Film wstrzsa, ukazuj t brutaln stron wojny, a efekty specjalne powoduj ciarki. Jednak do pewnego momentu. Wiele scen przez to zostao przesadzonych. Reyser chcia odbiec od przecitnych norm filmw wojennych, udao mu si to, ale niekoniecznie wyszo na dobre filmowi. Wszechobecny patos przysania istot powstania, a portrety psychologiczne bohaterw byy bardzo pytkie, do tego wplecione urywki dup-stepu jako podkad muzyczny tworz do dziwaczn mieszank. Uwaam, e "Miasto 44" to dobry film, ale przygldajc mu si bliej, moemy dostrzec w nim wiele bdw.

Magorzata Migdalska, kl. II p LO